fair trade

AFRO COFFEE

AFRO COFFEE je značka prémiové Fair Trade kávy. Produkty jsou určeny pro ty, pro které je důležité spojení vysoké kvality se svěží originalitou produktů vonících exotickou Afrikou. 

KÁVA

FAIR TRADE KÁVA Z AFRIKY

They all carry the FAIRTRADE-sign and consist of the very best beans, primarily from Africa, and are refined using high quality beans from other continents. Mixing the blends with exquisite Robusta- and Arabica coffees results in an aroma which is better able to unfold, a taste which is more complete overall and a delightful foam on top. The long roasting time ensures that the approx. 1000 aromas contained in the coffee beans are harmoniously released. This results in medium to strong blends, delicately spiced with a refined, sweet finish.

ČAJE

DOKONALÉ SMĚSI

You can just drink tea. But to experience tea, you take your time and celebrate the preparation of Afro Teas as a ceremony. With the AFRO Tea range, you can offer your guests this experience and serve high-quality teas, stylish in a tea ceremony. Discover our eleven delicious tea blends in the convenient aroma-dense tea can.

ODNESTE SI DOMŮ

VŮNĚ AFRIKY

V kavárně si můžete zakoupit dárkové balení sypaných čajů v plechovce, porcované v sáčcích nebo v kilovém balení.

TEA TINS

FAIRTRADE

TEA TINS

Fair Trade čajové směsi od AFRO COFFEE v dárkovém balení.

TEA BAGS

FAIRTRADE

TEA BAGS

Fair Trade čajové směsi od AFRO COFFEE v sáčkovém balení.

TEA LEAVES

FAIRTRADE

TEA LEAVES

Fair Trade sypané čajové směsi od AFRO COFFEE.

REZERVOVAT STŮL

Kliknutím na tlačítko „Odeslat zprávu“ berete na vědomí, že budeme zpracovávat Vámi poskytnuté osobní údaje za účelem Vašeho kontaktování a odpovědi na Vaši zprávu. Informace o zpracování Vašich osobních údajů a souvisejících právech naleznete v našich zásadách zpracování osobních údajů.

Café Betlém

Adresa: Betlémská 12, Praha 1

Po-ne: 7:30 – 20:00

Rezervace: +420 725 744 418

Otevíráme pro vás už v

0 :30